Logo
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
  • Štítky blogu
Blog
07.03.2021
Kreslenie nie je len pre deti
Kreslenie a maľovanie je pre deti dôležitou súčasťou ich vývoja – to je všeobecne známy fakt. Deti nepotrebujú slová, aby vyjadrili čo cítia a ako v... čítať celé
10.02.2021
NEBOJME SA PAPIERA
Možno ste počuli, že používaním papiera škodíme životnému prostrediu, že vysádzané lesy sú zlé, že je lepšie presunúť všetko do digitálnej formy, že ... čítať celé
03.02.2021
Menej starostí nielen pre rodičov - ekologické samočistiace povrchy
To že deti všetko chytajú, dávajú si ruky do úst či k tvári je pre ne celkom prirodzené, skúmajú tak svet okolo seba, náročnejšie je potom pre nás rod... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Články
  3. Budúcnosť nášho pracovného prostredia je zelená. Pracujme eko“logicky“
01.02.2021

Budúcnosť nášho pracovného prostredia je zelená. Pracujme eko“logicky“

Spôsob ako pracujeme sa vďaka digitalizácii za ostatných 20 rokov zásadne zmenil. Narastá počet ľudí ktorí, či už úplne alebo čiastočne, pracujú z domu. Ale aj napriek čoraz väčšiemu počtu ľudí pracujúcich z domu, kancelárie stále ostávajú hlavným miestom odkiaľ väčšina ľudí na svete pracuje. 

Preto najmä administratívne budovy a kancelárie, kde ľudia strávia viac ako osem hodín denne, zohrávajú dôležitú rolu v udržateľnosti a významnou mierou prispievajú k zmene klimatických podmienok. Stačí pár jednoduchých krokov a všetci môžeme prispieť k ochrane životného prostredia, znížiť nielen produkciu CO2 ale aj znížiť prevádzkové náklady.

Zapojením svojich zamestnancov sa tak budú firmy zásadne podieľať na spoluvytváraní zdravšieho a krajšieho prostredia, v ktorom sa budú všetci cítiť spokojnejší.

Cestovanie

Vedeli ste, že cesta peši alebo na bicykli do práce znižuje stres, zlepšuje výkonnosť mozgu. Podľa britskej štúdie, publikovanej v „Preventive Medicine“ ľudia ktorí vymenili auto za bicykel/ kolobežku alebo chôdzu boli kľudnejší, spokojnejší a  lepšie sa v práci sústredili.

Dokonca aj cestovanie autobusom alebo vlakom nášmu mozgu prospieva viac ako jazda autom.

Úspora energií a triedenie 

Triedenie odpadu v kanceláriách je jedným z najjednoduchších spôsobov šetrenia prírodných zdrojov. Využitie prirodzeného denného svetla, použitie úsporných LED žiaroviek zhasínanie vždy pri odchode sú kroky ktoré výrazne prispejú k úspore. Osvetlenie  môže predstavovať až 30% elektriny spotrebovanej v kanceláriách. Na vodovodné kohútiky nainštalujte šetriče vody - perlátori, môžete ušetriť až 85% vody.

Papier

V kanceláriách sa spotrebujú obrovské množstvá papiera. Len jednoduchá zmena k prechodu na recyklovaný papier alebo  FSC®/ PEFC papier (papier vyrobený z trvalo udržateľných lesných zdrojov)  môže mať zásadný dopad na naše životné prostredie. Ideálne je aj to, ak je takýto papier bielený bez obsahu chlóru (TCF). Ak je to možné vždy voľte obojstrannú tlač.

Vedeli ste že: “Rozloha lesov s certifikáciou FSC® sa neustále zvyšuje, od 18 miliónov ha lesov obhospodarovaných v roku 2000 na 438 miliónov ha lesov v roku 2014". (Hodnotenie celosvetových lesných zdrojov (FAO Global Forest Resources Assessment), 2015)

Vymeňte bežné kancelárske potreby za eko“logické“

Vymeniť bežné veci ktoré v kancelárii používate za ich ekologickú variantu nemusí byť vôbec zložité. Eko logické neznamená ani drahé ani že výrobok  musí „vyzerať“ eko. Dnes už mnohí výrobcovia kancelárskych potrieb majú vlastnú sériu „green“ alebo eko výrobkov, ktoré sú vyrobené s dôrazom na trvalú udržateľnosť. Na prvý pohľad možno vyzerajú úplne „bežne“ ale majú zásadný vplyv na naše životné prostredie.

Všetko čo potrebujete do kancelárie nájdete v eko verzii v našom e-shope.


Tu si môžete vypočítať váš vplyv na životné prostredie a vyčísliť si výhody voľby správneho papiera. Znižujme spolu zaťažovanie životného prostredia. 


 

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
© 2021 Remiton, s.r.o. Všetky práva vyhradené.