Logo
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
  • Štítky blogu
Blog
07.03.2021
Kreslenie nie je len pre deti
Kreslenie a maľovanie je pre deti dôležitou súčasťou ich vývoja – to je všeobecne známy fakt. Deti nepotrebujú slová, aby vyjadrili čo cítia a ako v... čítať celé
10.02.2021
NEBOJME SA PAPIERA
Možno ste počuli, že používaním papiera škodíme životnému prostrediu, že vysádzané lesy sú zlé, že je lepšie presunúť všetko do digitálnej formy, že ... čítať celé
03.02.2021
Menej starostí nielen pre rodičov - ekologické samočistiace povrchy
To že deti všetko chytajú, dávajú si ruky do úst či k tvári je pre ne celkom prirodzené, skúmajú tak svet okolo seba, náročnejšie je potom pre nás rod... čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Články
  3. Kreslenie nie je len pre deti
07.03.2021

Kreslenie nie je len pre deti

Kreslenie a maľovanie je pre deti dôležitou súčasťou ich vývoja – to je všeobecne známy fakt.

Deti nepotrebujú slová, aby vyjadrili čo cítia a ako vnímajú svet okolo seba. S pastelkou v ruke nám povedia aj to, čo by inak nevedeli povedať, naplno môžu  prejaviť svoju fantáziu.

Kreslenie je aj dôležitou prípravou na školu. Okrem rozvoja logického a abstraktného myslenia rozvíja aj grafomotorické zručnosti.  

To, že kreslenie je dôležité pre deti je známe, menej sa ale hovorí o tom, ako užitočné môže byť aj pre dospelých.

Ani si možno neuvedomujeme, ale kreslenie sa využíva v mnohých oblastiach napr. v medicíne na rozvoj pozorovacích schopností pri určovaní diagnózy, v antropológii ako spôsob zápisu poznámok v  teréne, vo vede na zdokumentovanie procesov a experimentov, v dizajne na „zhmotnenie“ myšlienok a nápadov, v technológii pri vývoji prototypov, v architektúre pri skicovaní budúcich budov a stavieb.

Robenie náčrtkov je skvelá pomôcka pri brainstormingu a zapisovaní si nových nápadov. Vizualizácia alebo „kreslenie myšlienok“ je spôsob ako ísť do hĺbky problému, pomáha hľadať súvislosti, zorganizovať a odprezentovať informácie, je to jedinečný spôsob komunikácie.

Kreslenie nie je niečo, čo patrí len do umeleckých škôl či na hodiny výtvarnej, je to zručnosť ktorú je možné využiť v rôznych oblastiach vzdelávania a neskôr aj v práci. Pomáha nám rozvíjať myslenie, pomáha aby sme sa naučili kreatívne písať a myslieť, rozvíja koordináciu oko-ruka, vylepšuje naše analytické schopnosti, schopnosť formovať naše myšlienky.

Kreslenie neznamená  nutne kresliť veci „presne ako sú“.  Je to skôr iný spôsob ako dať našim myšlienkam „formu“ než len v podobe slov.

 

Ešte Váhate? Nechajte na chvíľu počítač či mobil bokom, zoberte si papier, blok, ceruzky pastelky a niečo pekné si nakreslite.  Pastelky Stabilo s FSC dreva, zošity Pandoo z bambusu alebo recyklovaný papier Xerox budú navyše ekologickou voľbou.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
© 2021 Remiton, s.r.o. Všetky práva vyhradené.